+420 777 184 436
Pondělí - pátek: 9:00 - 16:00
Nákupní košík
ks
Kategorie
Hlavní menu
Přihlášení, měna a jazyk
Hledat

Ohlávka STANDARD "NEW" - ČERVENÁ

Materiál: kvalitní jachtové lano
Průměr: 6,5mm
Velikost ohlávkySpeciální požadavky
215 Kč / ks
ks
Popis produktu
Provazová ohlávka klasik je vyrobena z měkké, kvalitní a pevné jachtové šňůry. Je oblíbenou pomůckou učitelů HORSEMANSHIPU i jejich studentů. Ohlávky klasik dodáváme i zahraničním horsemanům.
Varianta STANDARD "NEW" je z nového jachtového materiálu, který postupně v naší výrobě nahradí základní varianty ohlávek STANDARD. Tento nový materiál je kvalitnější a nemá tendenci se vytahovat. Na první pohled je neroznatelný od původní STANDARD varianty. Kvalita je ale o 100% vyšší. Prozatím nabízíme pouze omezené množství barev.

A proč zrovna koupit naši ohlávku?

1. Ohlávka je upletena tak, že se vodící konce pod patovým uzlem ohlávky nekříží. Poutka jsou navíc sešita k sobě ve třech bodech, což Vám zaručí, že se Vám patní uzel nemůže nevhodným zacházením rozvázat. Sešitá poutka jsou nachystaná pro snadné uchycení karabiny vodítka nebo otěží. Pokud používáte otěže, tím, že jsou poutka sešitá k sobě, nedojde k nerovnoměrnému dotažení patního uzle, tak jak k tomu může dojít, pokud poutka sešitá nejsou.

2. Konce ohlávky jsou vpleteny do sebe, tak aby tvořily jedno lano. Konec tohoto spoje je řádně ukončen a zakulacen.

3. Použitý materiál je velmi kvalitní. Vybírali jsme ho dlouholetým testováním nejrůznějších materiálů u nejrůznějších horsemanů a cvičitelů koní.

Ohlávka se při prvních použitích lehce dotáhne, což je v pořádku. Pokud je tedy napoprvé koníkovi trochu těsná, nebojte se, uzle na ohlávce se dotáhnou.

Každý koník má svoji hlavu a ohlávku mu na ni můžete snadno napasovat malými dodatečnými úpravami, které najdete v naší sekci Rady a nápady.

Nezapomeňte správně uvázat vázací uzel na ohlávce, jen ten Vám zaručí, že se ohlávka nerozváže! Jak uzel vypadá a jak ho správně uvázat najdete v naší sekci Rady a nápady.

Bude-li ohlávka špinavá, můžete ji vyprat ve vlažné vodě s trochou pracího prášku. Drobné ochlupatění materiálu není na škodu, spíš naopak, ohlávka bude pro Vás i pro koníka na dotek příjemnější.

Pokud máte ohlávek více a různých velikostí, můžete si u nás nechat vyplést patní uzel paracordem a barevně je tak odlišit. Je to decentní a vypletení uzlu nemá vliv na celkovou funkčnost výcvikové ohlávky. Naopak výplet zpevní patní uzel.

Pokud si nejste jistí vybranou velikostí – zavolejte, nebo napište a my Vám s výběrem pomůžeme, abyste koníkovi koupili správnou velikost hned napoprvé.