+420 777 184 436
Pondělí - pátek: 9:00 - 16:00
Nákupní košík
ks
Kategorie
Hlavní menu
Přihlášení, měna a jazyk
Hledat
Děkujeme všem našim zákazníkům za přízeň v předcházejících letech a za trpělivost při dodání zboží a přejeme Vám pevné zdraví a šťastné toulání rokem 2020.
Správné změření velikost ohlávky

Vybrat správnou velikost ohlávky pro Vašeho koníka může být někdy velkým oříškem. Chcete-li mít jistotu, můžete si koníka sami doma změřit a velikosti nám poslat spolu s objednávkou. Pomůžeme Vám vyhodnotit, jestli by koníkovi vyhovovala nějaká standardní velikost, nebo jestli bychom Vám spíš doporučili atypickou velikost ohlávky, kterou Vám uvážeme na míru.

Chcete-li pro jistotu změřit všechny rozměry ohlávky, můžete použít náš formulář.

Měříte-li Vaši starou ohlávku, rozměry měřte prosím mezi uzly. Jediný rozměr číslo 6 prosím změřte od posledního uzlu na ohlávce až po samotný konec lana. V případě, že si nebudete jistí, zda měříte správně, můžete nám zavolat a my Vám rádi poradíme. +420 777 184 436, +420 469 670 223. Vyplněný formulář nám pošlete na e-mail .zc.manzes@vosiprt.gnab


Pro kontrolu Vámi vybrané velikosti ohlávky můžete změřit tyto dva rozměry, které nám můžete připsat do poznámky k objednávce:
  • Obvod nosu - body "A" jsou správné body na hlavě koně pro umístění nosních uzlů ohlávky. Jsou to konce lícních kostí, které najdete na linii vedoucí od oka koně směrem k nosu. Změříte-li kolem dokola obvod nosu, který prochází oběma body na lícních kostech, budete mít obvod nosu správně změřený.
  • Obvod za uši - od bodu A změříte také velikost ohlávky za uši. Měřte od jednoho bodu A ke druhému.
   
Velikost nosu můžete porovnat s našimi velikostmi uvedenými v tabulce. Podle obvodu nosu ale nelze jednoznačně určit o jakou velikost ohlávky se jedná. Například velikost 1 a 1D mají stejný obvod nosu. Velikost 1 je především určená hříbatům a velikost 1D dospělým koním např. arabům, kteří mají úzký nos ale obvod za uši mají podobný ostatním dospělým koním.


TABULKA VELIKOSTÍ OHLÁVEK

Velikost
BANG
Obvod
nosu
Americké
označení
Anglické
označení
Příklad koně
MINI A45cm--americký miniponík
MINI H37cm--holandský miniponík
039cmXS Weanlingshetlandmini poník, hříbě
153cmS Yearlingponyponík, hříbě
1D53cmM Small Horse-arab (malý úzký nos a velká hlava)
261cmL Average Horsecobjemný plnokrevník, hafling, quater
368cmXL Large Horsefullmohutný plnokrevník, teplokrevník
477cmXXL Warmbloodx-fullchladnokrevník