+420 777 184 436
Pondělí - pátek: 9:00 - 16:00
Nákupní košík
ks
Kategorie
Hlavní menu
Přihlášení, měna a jazyk
Hledat
Děkujeme všem našim zákazníkům za přízeň v předcházejících letech a za trpělivost při dodání zboží a přejeme Vám pevné zdraví a šťastné toulání rokem 2020.
Vázání vodítka bez karabiny do ohlávky

Ne všichni z Vás jsou zastánci karabiny na vodítkou a právě pro Vás máme tento jednoduchý návod, jak vodítko bez karabiny přivázat k ohlávce bez rizika, že se uzel rozváže. Všem, kteří používáte vodítko bez karabiny doporučujeme s sebou v kapse vždy nosit nůž. V případě, že by se Vám kůň z nějakého důvodu splašil a byl by uvázaný na vodítku bez karabiny, bude lepší vodítko přeříznout, jinak by se Vám na něm kůň mohl oběsit. Má-li vodítko karabinu, tak v případě, kdy se kůň splaší, je velká pravděpodobnost, že krabina praskne, kůň sice uteče, ale jinak se mu nic nestane.

Doporučujeme si uzel natrénovat nejdříve na rovném podkladu než si zapamatujete, jak jej vázat i na koni. Také lépe odhadnete, kolik materiálu na uvázání uzlu potřebujete. Fotonávod si můžete umístit do stáje, abyste jej měli po ruce, než si uzel osvojíte.

1. Provléhněte konec vodítka patním uzlem ohlávky.
2. Konec vodítka veďte zpátky tentokrát pod celým uzlem.
3. Konec vodítka vtáhněte do oka, které se z vodítka vytvořilo.
4. Konec vodítka ještě jednou veďte zpátky pod uzlem. (stejné jako krok 2)
5. Opět konec vodítka vtáhněte do oka. (stejné jako krok 3)
6. Zatáhněte za delší konec vodítka, tak aby se uzel zatáhl. Koneček lana nesmí být přiš krátký, jinak by se uzel mohl povolit.