+420 777 184 436
Pondělí - pátek: 9:00 - 16:00
Nákupní košík
ks
Kategorie
Hlavní menu
Přihlášení, měna a jazyk
Hledat

Provazová ohlávka silná PERFEKT - SVĚTLE MODRÁ

Materiál: kvalitní jachtové lano
Průměr: 8mm
Velikost ohlávkySpeciální požadavky
320 Kč / ks
ks
Popis produktu
Velmi oblíbená provazová výcviková ohlávka je vyrobena ze silné, kvalitní a pevné jachtové šňůry. Je určena jak učitelům horsemanshipu tak i jejich studentům. Tyto ohlávky používá a doporučuje například Milan Kovář, Václav Bořánek, Josef Jaromiš. Naše ohlávka silná se stala oblíbenou výcvikovou pomůckou nejen u nás, ale například i na Slovensku.


A proč zrovna koupit naši silnou ohlávku?

1. Ohlávka je upletena tak, že se vodící konce pod patovým uzlem ohlávky nekříží. Poutka jsou navíc sešita k sobě ve třech bodech, což Vám zaručí, že se Vám patní uzel nemůže nevhodným zacházením rozvázat. Sešitá poutka jsou nachystaná pro snadné uchycení karabiny vodítka nebo otěží. Pokud používáte otěže tím, že jsou poutka sešitá k sobě, nedojde k nerovnoměrnému dotažení patního uzle, tak jak k tomu může dojít, pokud poutka sešitá nejsou.
2. Konce ohlávky jsou napevno spojeny bandáží a staveny k sobě.

3. Použitý materiál je velmi kvalitní jachtové lano, které se nevytahuje. Vybírali jsme ho dlouholetým testováním nejrůznějších materiálů u předních horsemanů a cvičitelů koní.


Ohlávka se při prvních použitích sama lehce dotáhne, což je v pořádku. Pokud je tedy napoprvé koníkovi trochu těsná, nebojte se, koník si ji malinko dotáhne. Dotáhnou se pouze uzle na ohlávce, samotný materiál se nevytahuje!
Každý koník má svoji hlavu a ohlávku mu na ni můžete snadno napasovat malými dodatečnými úpravami, které najdete v naší sekci Rady a nápady.

Nezapomeňte správně uvázat vázací uzel na ohlávce, jen ten Vám zaručí, že se ohlávka nerozváže! Jak uzel vypadá a jak ho uvázat najdete v naší sekci Rady a nápady.

Bude-li ohlávka špinavá, můžete ji vyprat ve vlažné vodě s trochou pracího prášku.

Pokud máte ohlávek více a různých velikostí, můžete si u nás nechat vyplést patní uzel paracordem a barevně je tak odlišit. Je to decentní a vypletení uzlu nemá vliv na celkovou funkčnost výcvikové ohlávky. Naopak výplet zpevní patní uzel.

Pokud si nejste jistí vybranou velikostí - napište, nebo zavolejte a my Vám s výběrem pomůžeme, abyste koníkovi koupili správnou velikost hned napoprvé.