+420 777 184 436
Pondělí - pátek: 9:00 - 16:00
Nákupní košík
ks
Kategorie
Hlavní menu
Přihlášení, měna a jazyk
Hledat

Historie firmy- výrobky z pletené kůže a provazů

Naše firma začala oficiálně podnikat s drobnými výrobky z kůže a pletenými honáckými biči v roce 1990, ale již mnoho let před tím jsme pletly a vázali uzle. Od práskání bičů byl odvozen krátký a jednoznačný název naší firmy BANG.
Inzerát na výrobu bičů, který jsme dávali do časopisu jménem Tramp, se dostal až k jednomu nadšenci v USA. S ním jsme rozvinuly spolupráci a díky učebním materiálům z USA jsme se začali vzdělávat v oboru, ve kterém vyrábíme dnes – pletení z kůže a provazů.
Začali jsme vyrábět výrobky pro koně. V prvních letech bylo důležité navázání kontaktu se zákazníky a to nejlépe osobně. Proto jsme často jezdili na různá česká rodea. Seznamovali jsme se postupně s lidmi od koní, zjišťovali jejich přání a požadavky, které jsme se snažili realizovat.
Sháněli jsme nové a kvalitní materiály a kromě kůže jsme začali vyrábět i z provazů. Postupně jsme se dostávali do podvědomí českých koňáků a cvičitelů horsemanshipu. Díky spolupráci s českými horsemany se naše výrobky dostaly do zahraničí a na těchto trzích jsou dodnes.
Pravidelně jsme se účastnili některých prodejních výstav v České republice a v zahraničí. (Země živitelka, Jaro s koňmi, Kůň)
V současné době se pilně věnujeme hlavně zakázkové výrobě koncovým zákazníkům a obchodním partnerům. V naší výrobě převažují profesionální výrobky pro výcvik koní metodou horsemanship, kožené výrobky, přípravky na ošetření kůže a dárkové a doplňkové předměty. Sortiment výrobků je rozsáhlý, i přesto jsme stále otevřeni novým věcem a rádi splníme přání zákazníka, bude-li to v našich možnotech.
Svým zákazníkům se snažíme poskytnout nejkvalitnější materiály a zpracování. Základem je, aby výrobky plnily svou funkčnost a měly dlouhou životnost. Stále se snažíme zlepšovat a zkvalitňovat naši výrobu nejen novými materiály, ale i technologiemi, které urychlí naši výrobu. Naším cílem jsou výrobky na vysoké kvalitní úrovni s dlouhou životností za příznivé ceny.

Naše malé úspěchy

Za celou dobu naší existence, kdy jsme začali podnikat, se odehrálo mnoho významných událostí, které ovlivnily naše postavení na trh.

Na konci roku 2003 jsme se zaregistrovali u Nadačního fondu Český výrobek. Od té doby můžeme naše výrobky značit jejich logem.

 

V roce 2011 jsme registrovali naše logo na Úřadu průmyslového vlastnictví.


V průběhu let se nám podařilo získat několik ocenění. Dvě z nich jsou za výrobek prezentovaný v rámci soutěže na výstavě Kůň v Lysé nad Labem. Obě ceny jsou z dob, kdy se tato soutěž konala a výstava měla ještě vysokou koňskou úroveň.
První cenu Zlatý kůň jsme vyhráli za Balzám na kůži Univerzal v roce 2001. Druhou pak o rok později za Indiánský komplet.

  


V roce 2009 firma Vodafone pořádala soutěž, do které jsme se přihlásili a v kategorii Byznys rebel v Pardubickém kraji jsme zvítězili.

V roce 2017 jsme se přihlásili do kategorie Živnostník roku od společnosti Česká spořitelna a vyhráli jsme druhé místo v Pardubickém kraji.